YUKA BLEND MAGAZİN Yayında…

Yeniden doğuşa, değişime ve dönüşüme atılan adımlar… Yani “eski” ile “yeni”nin buluşması, harmanlanması ve iç içe olabilmesi.

Yuka’ isminin bizim için iki farklı anlamı vardır. Yuka’nın, sıcak, kuru ve çorak bölgelerde yetişen, bulunduğu ortama uyum sağlayabilen bir bitki olması bizim için ilk önemli unsurdur.  Studio21 ve bizler de tıpkı Yuka bitkisi gibi Surlariçinde yıllarca devam eden sosyal ve kültürel etkinlik kuraklığına direndik. Şehre dinamizm katacak yeni ve multi-kültürel etkinlikler üreterek değişim ve dönüşüm için umutla ve gönülden çalıştık.       

Tüm bunlar olurken bir grup araştırmacı  tarafından Sibirya taraflarındaki buzullarda 39.000 yıllık bir Mamut bulundu. 6-11 yaşları arasında olduğu düşünülen bebek Mamut’a Yuka ismi verildi. İşte Yuka’nın ikinci anlamı da doğmuş oldu. Yuka’nın bebek oluşu bizim için yeniden doğuşu ve büyümeyi sembolize eder. Bu Yuka Ruhu’dur; büyümekte olan ama aslında çok yaşlı ve bilge bir bebek, saf ve sevgi dolu…  

‘Blend’ kelimesinin eklenmesinin de özel bir anlamı vardır. ‘Blend’ kelimesinin Türkçedeki anlamı karışım, harmanlanmak ve uyum sağlamaktır. 

Yuka adında çok eski bir Mamut ve Lefkoşa adında çok eski bir şehir…

Yeniden doğuşa, değişime ve dönüşüme atılan adımlar… Yani “eski” ile “yeni”nin buluşması, harmanlanması ve iç içe olabilmesi.  

Yayına buradan ulaşabilirsiniz. https://yukablendblog.files.wordpress.com/2020/08/yukamag01.pdf


Posted

in

by

Tags:

%d blogcu bunu beğendi: